تشریفات مجالس غرب تهران

تشریفات مجالس غرب تهران همانطور که ميدانيد مراسم عروسي جزء آن دسته از مراسم هايي است که همه کشورها به نحوي آن را به اجرا در مي آوردند. همه ي کشورها در به اجرا در آوردن مراسم در تالار عروسی با يکديگر مشترک هستند. تفاوتي که انواع کشور ها بايک ديگر دارند در نحوه برگزار کردن اين مراسم (مراسم ازدواج) و همچنين به اجرا در آوردن آداب و رسوم مختلف خوددر تشریفات مجالس غرب تهران است. (همين امر موجب تفاوت نحوه برگزاري تشریفات مجالس غرب تهران در کشور هاي مختلف شده است.)
هر کشوري با هر ديني داراي آداب و رسوم هاي خاص خود مي باشد آداب و رسوم هاي هر کشور همراه با دين مخصوص آن کشور تعيين کننده چگونه برگزار شدن مراسم ازدواج عروس و داماد ها است.
حال مي خواهيم در اين مطلب از آداب و رسوم هاي مختلف چند کشور گوناگون براي شما سخن بگوييم.تا شمارا با نحوه ي اجراي تشریفات مجالس غرب تهران در کشور هاي مختلف آشنا کنيم.

تشریفات مجالس غرب تهران

تشریفات مجالس غرب تهران

در ابتداي امر بايد به اين موضوع اشاره کنيم که اکثر کشور ها با هر آداب ورسوم و ديني که باشند داراي يکسري شباهت هايي در به اجرا در آوردن تشریفات مجالس غرب تهران شان هستند. مانند آنکه در همه کشورهاي مختلف جهان لباسي با رنگ متفاوت از ديگر مهمان ها پوشيده ودر مجلس خودنمايي ميکنند(فرق فاحشي با ديگر زنان حاضر در مجلس است) . همچنين در اکثر کشورها حلقه اي به عنوان حلقه ي نامزدي و يا براي عروس و دامادها تهيه مي شود(اين حلقه ها نشان دهنده ي تعهد و عشقي است، که ميان، آن دو وجود دارد.) موارد گفته شده ازرسومات مشترکي هستند که بين کشورهاي مختلف جهان وجود دارند و اين عوامل مشترکي ربطي به دين و کشور انسان ها ندارد ودر همه ي کشور ها از شرق گرفته، تا غرب انجام ميشود.

حال ميخواهيم آداب و رسوم هاي عجيب و غريب در بعضي از کشورهارا برايتان بازگو کنيم تا با آن ها آشنا شويد.

کشور هند
همانطور که ميدانيد اين کشور(هندوستان) داراي جمعيت بسيار فراوان و انبوهي است و در اين سرزمين پهناور هر قشري داراي دين مختلف خود مي باشد مانند بودايي، اسلامي، مسيحي، ززتشتي، اديان غير الهي مانند بت پرستي و… در هندوستان افرادي که داراي دين اسلام هستند مانند تمامي مسلمانان جهان تشریفات مجالس غرب تهران خود را به روش هاي ساده برگزار مي‌کنند.

مدت اين تشریفات مجالس غرب تهران مي تواند بين يک شب تا هشت شبانه روز ادامه داشته باشد( اين امر بستگي به آداب و رسوم خانوادگي وهمچنين ميزان درآمد و اوضاع اقتصادي خانواده ميزبان و همچين تعداد، جمعيت مهمانان، آنان، دارد) هندي بر اساس رسم و رسومات گذشته تا به امروز بايد لباس قرمز در روز تشریفات مجالس غرب تهران خود به تن کنند و داماد نيز شرواني (لباس مخصوص هنديان) با عمامه بر تن دارد برخلاف دامادهاي ساير کشورها که کت و شلوار به تن مي کنند، دامادان هندي از اين لباس استفاده مي‌کنند.و اجازه ي پوشيدن، لباسي جز اين، لباس مخصوص را ندارند.


در کشور هندوستان ازجمله رسومات عجيب و غريبي که تشریفات مجالس غرب تهران مردمان اين کشور دارند ميتوان به موارد گفته، شده اشاره کرد. مانند آن که دختراني که فرد مورد نظر خود رابراي ازدواج انتخاب کردنده اند بايد با عصا ضربه محکمي به سر و کمر فرد مورد نظر بزنند تا با اين کار ميزان مقاومت مرد را نسبت به ضربه هايي که توسط زن به بدن او (داماد يا، همان، فرد مورد نظر براي ازدواج) زده ميشود بسنجند آنها بر اين باور هستند که انتخابي درست است که آن مرد در برابر اين ضربه‌ها مقاوم بوده وهمچنين احساس ضعف و ناراحتي نکند.(زيرا بايد مرد مقاوم تر از اين حرف ها باشد)

حال به سراغ کشوري ديگر ميرويم.
کشور اندونزي
در کشور اندونزي رسومات تشریفات مجالس غرب تهران عجيب و غريبي پابرجاست خلاف تصوري که مردمان امروزي دارند و فکر مي‌کنند که رسومات عجيب و غريب از ميان برداشته شده است اما کشورمردمان کشور اندونزي همچنان داراي رسم ورسوم هاي عجيب و غريبي هستند. .
مانند آنکه تشریفات مجالس غرب تهران در روز خود دندانهاي خود را بايد سياه کنند و همچنين در روز ،  بايد پاهاي داماد را بشويند با اين کار به خانواده داماد و خود داماد نشان ميدهند که در طول عمري که با هم (خانواده داماد وخود داماد) سپري مي کنند خدمتگزار داماد وخانواده ي وي است.

هم اکنون به سراغ کشور نروژ مي‌رويم :

کشور نروژ:
در کشور نروژ مانند ساير کشورهاي دنيا لباس سفيد بر تن مي‌کنند. همچنين آنان مي توانندلباس تمام نقره به تن کنند.
تاج هاي بايد داراي اشکالي(مانند اشکال نقره اي و اشکالي شبيه به، چنگال و..) باشد که هنگام راه رفتن تشریفات مجالس غرب تهران اين اشکال بابرخورد به تاج آنان صدايي از خود توليد کنند که همه ي اطرافيان اين صدارا را بشنوند. براساس باور آنان(مردمان اين کشور) با انجام دادن اين کار  از شر ارواح و جن ها و عوامل شيطاني دور مي‌شوند.و مي‌توانند با آرامش کافي زندگي خودرا شروع کنند.

کشور اسکاتلند:
در کشور اسکاتلند رسم جالب ودر عين حال چندش آوري ميان مردمان اين کشور پابرجاست. به اين گونه که عروس ها و داماد هارا قبل از مراسم تشریفات مجالس غرب تهران شان با انواع و اقسام زباله ها و همچنين رنگ هاي سياه آغشته مي نمايند و دور تا دور شهر را مي گرداند تا مردمان شهر آنان را  با اين قيافه (کثيف و آغشته به رنگ) ببينند حال وقتي جوياي علت اين امر و رسم عجيب و غريبشان شدم ، متوجه آن شديم که اسکاتلندي ها اين کار را(پوشاندن عروسان و داماد ها با زباله، و آغشته کردن آنان به رنگ) براي آن انجام مي دهند که عروس و داماد از چشم بد مردم دور باشند و جلوي چشم آنها ظاهري زيبا نداشته باشند تا مورد چشم مردم واقع نشده تا زندگي سرشار از زيبايي و لذت و آرامش را تشریفات مجالس غرب تهران تجربه کنند.

کشور مالزي

در مالزي داماد براي تشریفات مجالس غرب تهران آينده خود هدايايي زيبا مانند سيني غذاي تزئين شده با اسکناس و… مي‌فرستد. اين تشریفات مجالس غرب تهران نشات گرفته از سنت‌هاي هندو است و  با لباس سفيد تزئين شده با گل‌هاي ابريشم بافت نشسته و به يکديگر برنج زرد ميدهند و دست‌هاي خود را با حنا طراحي مي‌کنند. در ، هر مهمان يک تخم مرغ آب پز تزئين شده به نشانه باروري به عروس و داماد هديه مي‌دهد. تا  از خير و برکت آن استفاده کنند.


کشور چين:
کشور چين از جمله کشور هايي است که داراي رسم عجيب و غريبي است که اين رسم همراه با تعجب بسيار زيادي از بقيه ي کشور ها همراه بوده است. زنان و مرداني که در کشور چين ميخواهند ازدواج کنند 10 روز مانده به مراسم ازدواج خود تشریفات مجالس غرب تهران و داماد هر روز 3 ساعت بايد گريه کنند و در روز اخر خانواده آن دو همراه با آن دو گريه، سر ميدهند. اين رسم از رسوم عجيبي است که زماني که از خود مردم چين درباره اين رسم عجيب سوال پرسيده شد پاسخ آنان اينگونه بود : زماني که مرد و زني عاشق هم ميشوند و ميخواهند با يک ديگر ازدواج کنند آنان با اين کار به اطرافيان و همچنين خود ثابت ميکنند که چه قدر عاشق شريک آينده زندگي خود هستند و حسن نيت خود را با اين کار ثابت ميکنند. زيرا اگر کسي واقعا عاشق کسي باشد از دوري او بايد ساعت ها در تشریفات مجالس غرب تهران گريه و ناله سر بدهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *